Vakıfbank Arı

 • ARI Hesabı'nın Özellikleri

  VakıfBank ARI Hesabı, gecelik faiz kazandıran, vadeli mevduat özelliklerine sahip olan TL, USD ve EUR olarak açılabilen bir yatırım aracıdır.
  VakıfBank ARI Hesabı VakıfBank Şubeleri, VakıfBank Çağrı Merkezi, VakıfBank İnternet Bankacılığı ile Mobil Bankacılık kanallarından açılabilmektedir. VakıfBank Şubelerinden saat 09:00 ile 17:00 arasında açılan hesapların vade başı aynı gün, saat 17:00’den sonra açılan hesapların vade başı ise bir sonraki iş günü olacaktır. Diğer kanallardan iş günlerinde saat 17:00’ye kadar açılan hesapların vade başı aynı gün, saat 17:00’den sonra açılan hesapların vade başı ise bir sonraki iş günü olacaktır. Hafta sonu veya resmi tatil günlerinde saat kısıtı olmaksızın açılan hesapların vade başı ise bir sonraki iş günü olacaktır.
  VakıfBank Şubelerinden, sadece resmi ve hafta sonu tatil günleri hariç mesai günleri içerisinde olmak üzere, 09:00 ile 17:00 saatleri arasında; hesaba dilenen sıklıkta para yatırılıp, hesaptan dilendiği sıklıkta para çekilebilir. Yarım gün tatil uygulaması olan günlerde para yatırma ve para çekiliş işlemleri 09:00 ile 12:00 saatleri arasında yapılabilmektedir.
  Para yatırma ve para çekme işlemleri VakıfBank Şubeleri ve VakıfBank ATM'lerinin yanı sıra VakıfBank İnternet Bankacılığı ile Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden ya da Çağrı Merkezi aracılığı ile yapılabilir. Bu kanallardan yapılacak para yatırma işlemleri resmi ve hafta sonu tatil günleri de dâhil olmak üzere, 09:00 ile 17:00 saatleri arasında, para çekme işlemleri de resmi ve hafta sonu tatil günleri dâhil her gün 06:00 ile 23:00 saatleri arasında yapılabilecektir.
  VakıfBank ARI Hesabı'na işletilecek faiz tutarı, uygulanacak faiz oranı ile hesabın gün sonu bakiyesi üzerinden bir gün için hesaplanır ve ertesi günün sabahında hesabın bakiyesine yansıtılır. Kazanılan faiz geliri üzerinden mevzuatta belirtilen oranda Stopaj (Vergisi Kesintisi) uygulanır.
  Minimum hesap açılış tutarı 5.000-TL, 2.000-USD ve 2.000-EUR olup, hesap bakiyesi hesap açık olduğu sürece 5.000-TL, 2.000-USD VE 2.000-EUR’nun altına düşemeyecektir.
  Tanışma faizinin süresi 100 gündür ve hesap açıldığı anda geçerlilik süresi başlar.
  100 gün sonunda tanışma faizi sona erer ve Banka tarafından günlük olarak yayınlanacak temdit faizi ile değiştirilir. Tanışma faizinin sona ermesinden sonra uygulanacak temdit faiz oranı her gün değişebilir.
  Tanışma faizinden, ilk defa VakıfBank ARI Hesabı açtıran müşteriler, her döviz cinsi için bir kere yararlanabilir.
  Tanışma faizi ile temdit faizi 1.000.000-TL, 1.000.000-USD ve 1.000.000-EUR'ya kadar geçerlidir. Hesap bakiyesinin bu tutarın üzerinde olması durumunda aşan kısmına daha düşük bir faiz oranı uygulanacaktır. Uygulanacak bu faiz oranı her gün değişebilir.
  Hesaptan anlık EFT/havale işlemi yapılabilmekte olup ileri tarihli ve düzenli EFT/havale talimatı verilememektedir. Swift işlemi yapılamamaktadır.
  VakıfBank ARI Hesabı üzerinden hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
  VakıfBank İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık kanalından yapılacak EFT ve havale işlemleri ücretsiz olup şube ve çağrı merkezi kanallarından yapılacak EFT/Havale işlemlerinden ücret alınacaktır. Banka EFT/havale işlem ücretleri ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar. EFT/havale işlem ücretinde herhangi bir değişiklik yapıldığında; işlem anında masraf bilgisi işlem yapılmadan önce ekranda gösterilecektir.
  Bir müşterinin aynı anda TL, USD ve EUR döviz cinslerinin her birinde en fazla 1 adet açık VakıfBank ARI Hesabı olabilir.
  Ortak hesap açılamaz.

  *Tanışma faizinin süresi 100 gündür ve hesap açıldığı anda geçerlilik süresi başlar. 100 günün sonunda tanışma faizi sona erer ve Banka tarafından günlük olarak yayınlanacak temdit faizi ile değiştirilir. Tanışma faizinden sadece ilk defa ARI Hesabı açtıran müşteriler hesap açılışında olmak üzere sadece bir kere yararlanabilir. Tanışma faiz oranı 1.000.000 TL/USD/EUR’ya kadar geçerlidir. Hesap bakiyesinin bu tutarın üzerinde olması durumunda aşan kısmına limit üstü faiz oranı uygulanacaktır.
Kaynak: Vakıfbank Arı