Odeabank Oksijen

 • Oksijen Hesap nedir?

  Oksijen Hesap, gün sonu bakiyesinin minimum 4.000 TL/ 4.000 USD /4.000 EUR üstü kısmını “1 gün vadeli ve temdit etmeyen” bir vadeli hesaba otomatik olarak aktaran bir vadesiz hesap türüdür. Oksijen Hesap sayesinde, Odeabank standart gecelik faiz oranından daha yüksek faiz oranı ile paranızı çoğaltabilirsiniz.


 • Oksijen Hesap ile nasıl faiz kazanırım?

  Oksijen Hesap'ta, minimum 4.000 TL / 4.000 USD / 4.000 EUR olmak koşuluyla, nakit ihtiyacınıza göre sizin belirleyebileceğiniz miktarda bir tutar vadesiz hesapta bırakılır ve bu tutarın üzerindeki bakiye gün sonunda gecelik vadeli mevduat hesabınızda değerlenir. Gecelik vadeli mevduat olarak bağlanan bakiye, faizi ile beraber günlük olarak (hafta sonları için 3 günlük ve resmi tatillerde tatil gün sayısı kadar olmak üzere) vadesiz hesaba aktarılacağından, kazanmış olduğunuz faizi de günlük değerlendirme fırsatına sahip olursunuz.


 • Oksijen Hesap'a nereden başvurabilirim?

  Mevcutta bir Odeabank vadesiz hesabınız olması durumunda, Oksijen Hesap başvurunuzu Odeabank Şubeleri, Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.
  Vadesiz hesabınızın olmaması durumunda Odeabank şubelerini ziyaret edebilir, aşağıdaki butona tıklayabilir veya mobil uygulamamızdan müşteri ol’u seçebilirsiniz.

  Hemen Başvur


 • İşlem saatleri dışında ve hafta sonu/tatil günlerinde, vadesiz hesabımda kalacak
  minimum tutarı dilediğim gibi güncelleyebilir miyim?

  Evet, minimum 4.000 TL/ 4.000 USD /4.000 EUR olmak kaydıyla, vadesiz hesapta kalacak minimum bakiyenizi dilediğiniz gibi arttırmanız mümkündür. Tutar güncelleme işlemini yalnızca Odeabank Şubeleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.


 • Oksijen Hesabım tanımlandıktan sonra hesabımı hemen kullanabilir miyim?

  Oksijen Hesap tanımlanacak vadesiz hesabınızın kullanımında başvuru aşamasında herhangi bir kısıt bulunmamaktadır, hesabınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.


 • Oksijen Hesabım tanımlandıktan sonra hemen faiz kazanmaya başlayabilir miyim?

  Odeabank Şubelerinden tanımlanan Oksijen Hesaplarda, vadeli hesaba aktarılacak minimum bakiye bulunduğu takdirde, hesabın tanımlandığı/yeterli bakiyenin oluşturulduğu iş günü sonunda faiz kazanmaya başlarınız. Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezinden tanımlanan Oksijen Hesaplarda, hesap açılısının ertesi iş gününde (iş günü olmayan günlerde takip eden ilk iş günü itibari ile) faiz kazanmaya başlarsınız.


 • Oksijen Hesabımın tanımlandığını nasıl öğreneceğim?

  Odeabank Şubeleri, Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi kanallarından Oksijen Hesabınızın tanımlı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


 • Oksijen Hesap döviz hesapları için de açılabilir mi?

  Evet, Oksijen Hesap’ı TL, USD ve EUR’unuzu değerlendirmek üzere kullanabilirsiniz.


 • Kaç adet Oksijen Hesap açabilirim?

  Her para biriminden yalnızca bir adet Oksijen Hesap açabilirsiniz.


 • Oksijen Hesabımdan hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

  Oksijen Hesabınızdan vadesiz hesaplarınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri içinde tüm bakiyenizi kullanarak, işlem saatleri dışında ve hafta sonu/tatil günlerinde ise vadesiz hesabınızda kalmasını istediğiniz minimum tutar kadar para çekebilir, hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilirsiniz. Hesabınızdan havale/EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir.


 • Oksijen Hesabıma bağlı bir Kredili Mevduat Hesabı bulundurabilir miyim?

  Evet, Oksijen Hesap vadesiz TL hesabınıza tanımlanmakta olduğundan, aynı vadesiz hesabınıza bağlı bir Kredili Mevduat Hesabı açtırmanız da mümkündür. Bakiyenizin vadeli hesaba aktarımı sırasında Kredili Mevduat Hesabından herhangi bir kullandırım gerçekleşmeyecektir.


 • Oksijen Hesap'ın herhangi bir alt limiti var mıdır?

  Oksijen Hesap açılışı için herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. Minimum 4.000 TL/ 4.000 USD /4.000 EUR olarak belirlediğiniz vadesiz kullanım tutarınızın üzerinde kalan bakiyenize gecelik faiz alabilirsiniz.


 • Oksijen Hesap'ın aktif olabilmesi için her gün minimum tutarı hesabımda bulundurmam gerekir mi?

  Hayır, hesabınızda yeterli bakiye bulunan günler için faiz kazanmaya devam edersiniz, hesabın kapanması gibi bir durum söz konusu değildir.


 • Oksijen Hesap faiz oranından yararlanmak için herhangi bir üst sınır var mıdır?

  Her bir Oksijen Hesdap tipine göre faiz oranları farklılık göstermektedir. Oksijen Hesap ürünleri, minimum vadesiz alt limitleri ve faiz oranları ile tanışmak için tıklayınız.


 • Oksijen Hesap başvurusu ve iptalleri için herhangi bir işlem saati var mıdır?

  Hayır, şubeden mesai saatleri içinde, İnternet Bankacılığı ve Odeabank İletişim Merkezinden ise 7/24 Oksijen hesap başvurusu gerçekleştirmeniz mümkündür.


 • Oksijen Hesap’tan istediğim zaman, istediğim kadar para çekebilir miyim?

  Oksijen Hesap'ta belirlemiş olduğunuz vadesiz hesapta kalacak minimum tutarın üzerindeki bakiye, her gün gecelik olarak ve hafta sonu/tatil günleri boyunca vadeli hesap olarak değerlenecektir. Vadesiz hesapta kalacak minimum tutarınızı hafta sonu dahil ATM’lerden mevcut limitiniz kadar çekebilirsiniz. Güncel ATM para çekme limitlerinizi hafta içi mesai saatleri içinde 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi hattımızı arayarak ya da şubelerimiz aracılığıyla arttırabilirsiniz. Vadesiz minimum kullanım tutarı üzerinde kalan bakiyeyi ise hafta içi işlem saatleri içinde (Gün sonu işlemleri sırasında çekilememektedir) dilediğiniz gibi çekebilirsiniz.


 • Oksijen hesaba istediğim kadar para yatırabilir miyim?

  Evet, Oksijen Hesap'a istediğiniz kadar ve istediğiniz her gün para yatırabilirsiniz. Bakiyeniz, ilgili tutar bandına denk gelen faiz oranından faiz kazanacaktır. Hafta içi gün sonuna kadar para yatırdığınız takdirde aynı gün faiz kazanmaya başlarsınız. Hafta sonu/tatil günlerinde para yatırdığınız takdirde vadeli hesabınıza herhangi bir aktarım gerçekleşmeyecektir.


 • Oksijen Hesabımdan herhangi bir masraf alınır mı?

  Oksijen hesap vadesiz hesabınıza tanımlı bir özelliktir ve hesabınız bankamızın uyguladığı standart masraf/komisyon uygulamalarına tabidir.


 • Oksijen Hesap'ı nasıl iptal edebilirim?

  Hesap açılışında olduğu gibi, Odeabank Şubeleri, Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi aracılığıyla iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


 • Belirtilen faiz oranlarında herhangi bir değişiklik gerçekleşmesi mümkün müdür?

  Faiz oranları piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilecek olup Odeabank A.Ş. faiz oranlarını değiştirme hakkını saklı tutar.


 • Oksijen Hesap faiz oranları nedir?

  Oksijen Hesap faiz oranları için tıklayınız.
  Mevduat faiz oranları için tıklayınız.

Kaynak: Odeabank Oksijen