HSBC Modern

 • Modern Hesap nedir?

  Modern Hesap ile, dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hesabınızdan otomatik fatura ve düzenli ödeme talimatlarınızı verebilir, Internet veya Mobil Bankacılıktan EFT / havale işlemlerinizi yapabilirsiniz. Üstelik, hesapta kalan bakiyeniz özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenir.


 • Modern Hesabı nasıl açtırabilirim?

  Modern Hesap ile, dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hesabınızdan otomatik fatura ve düzenli ödeme talimatlarınızı verebilir, Internet veya Mobil Bankacılıktan EFT / havale işlemlerinizi yapabilirsiniz. Üstelik, hesapta kalan bakiyeniz özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenir.


 • Modern Hesapta faiz işleyişi nasıldır?

  Bankamızda daha önce açılmış bir vadesiz TL, USD, EUR ve/veya GBP mevduat hesabınız varsa, şubelerimizden, HSBC Bireysel Internet Bankacılığı’ndan, HSBC Telefon Bankacılığı’ndan ve HSBC Mobil Bankacılığı'ndan TL, USD, EUR ve/veya GBP cinsinden Modern Hesap açabilirsiniz.


 • Modern Hesaba istediğim her an ulaşabilir miyim?

  Modern Hesapta faiz günlük olarak işler. Faiz oranı, standart alt limit tutarı 2.000 TL/USD/EUR/GBP üzerinde ve maksimum 250.000 TL veya 50.000 USD/EUR/GBP'ye kadar olan bakiyeler için geçerlidir. 2.000 altı ve faize tabi 250.000 TL veya 50.000 USD/EUR/GBP üzeri tutarlara faiz oranı uygulanmaz. Dilerseniz, 2.000 olan alt limiti artırabilirsiniz. Ayrıca, Modern Hesaba saat 17:00’den sonra gelen tutarlar, faize tabi tutar aralığında kalması durumunda ertesi gün valörlü olarak günlük faiz kazanmaya başlayacaktır.
  Hoş geldin faizi; Modern Hesabın açıldığı günden itibaren olmak üzere, 45 gün boyunca geçerlidir. 45 gün sonunda, Modern Hesap standart faiz oranından nemalanmaya başlar. Her müşteri, her bir döviz cinsi için Hoş geldin faiz oranından sadece bir kez yararlanabilir.


 • Modern Hesap’tan bütün ödemelerimi gerçekleştirebilir miyim?

  Modern Hesabınıza istediğiniz her an şubelerimizden, Telefon Bankacılığından, Internet Bankacılığından, Mobil Bankacılıktan ve ATMlerden ulaşabilirsiniz. Modern Hesapta Banka sistemi; hesaptaki bütün bakiyeye gün boyunca vadesiz hesap gibi davranır, gün sonu işlemleri sırasında faize tabi limitler dahilindeki bakiyeye O/N faiz işletir*. Gün sonu işlemi tamamlandığında, faiz kazanan tutar faizi ile birlikte tekrar kullanımınıza açılır. Modern Hesapta faiz kazanmayacak olan kısım, vadesiz olarak tutulur ve bu tutara gün sonu işlemleri sırasında da ulaşabiliyor olursunuz.
  *Gün sonu işlemleri saat 23.00-03.00 arasında gerçekleşecek olup, gün sonu işlemi sırasında bakiye vadeli olarak bağlanacağı için gün sonu süreci devam ederken bu paraya ulaşılamayacaktır.


 • Modern Hesap’ta ücret tarifesi nasıldır?

  Modern Hesap ile bütün günlük nakit yönetimi işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Modern Hesaptan gün içerisinde ihtiyacınıza göre para yatırma/çekme, havale/EFT işlemleri, otomatik fatura ve düzenli ödemelerinizi yapabilirsiniz. Hesabınızda yeterli bakiye bulunmama ihtimaline karşılık ödemelerinizin aksamaması için Kredili Mevduat Hesabı başvurusunda bulunabilirsiniz.


 • Piyasada günlük oranlar değiştikçe bu değişiklik paralelinde faiz oranım değişkenlik gösterebilecek mi?

  Modern Hesap ücretsiz bir hesaptır. Hesap açtırmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. • Sadece Hoş Geldin Faizi, 45 gün boyunca sabit olacaktır. Hoş Geldin Faizi süresi sonrasında Modern Hesaba uygulanacak faiz oranı piyasa oranları gidişatı paralelinde esneklik gösterebilecektir.


Kaynak: HSBC Modern