Enpara Vadeli

 • Enpara.com Birikim hesabı nedir, nasıl çalışır?

  Birikim hesabı, gecelik faiz kazandıran bir mevduat hesabıdır. Sabah 05.00’dan başlayarak gece 23.00’e kadar hiçbir faiz kaybı yaşamadan bu hesabınıza para girişi ya da hesabınızdan para çıkışı yapabilirsiniz. Hesabınız her gece 23.00’teki bakiyesi üzerinden faiz kazanır ve kazandığınız faiz her sabah 05.00’a kadar hesabınıza yansıtılır.

  Farklı birikim hedefleriniz için farklı hesaplar açabilirsiniz. Enpara.com’da Birikim hesabı açabilmek için bir alt limit yoktur. Şu kadar paranın altına faiz vermeyiz demeyiz. Hesabınıza gün boyunda istediğiniz zaman para ekleyip birikimlerinizi arttırabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz, belirleyeceğiniz bir tutarın her hafta veya her ay düzenli olarak Enpara.com Vadesiz TL hesabınızdan Birikim hesabınıza aktarılması için talimat vererek düzenli birikim yapabilirsiniz.

  Birikim hesabı, adı üstünde, biriktirme amaçlı bir hesap olduğu için bu hesaptan ödeme veya harcama yapmanızı biraz zorlaştırdık. Birikim hesabınızdaki paranızı kullanmak isterseniz, önce paranızı Vadesiz TL hesabınıza transfer etmeniz ya da bir QNB Finansbank ATM'sinden nakit olarak çekmeniz gerekir. Bu sayede birikimlerinizi harcamadan önce iki kere düşünmenizi sağlamayı hedefledik.

  Birikim hesabına ihtiyacınız kalmadı mı? Gün içinde, istediğiniz zaman herhangi bir faiz kaybınız olmadan hesabınızı kapatabilirsiniz. Bunun için internet şubemizdeki Hesaplar adımından kapatmak istediğiniz hesabı işaretleyip altta yer alan “Hesabı kapat” butonunu tıklamanız yeterlidir.


 • Neden Enpara.com Birikim hesabı açmalıyım? Vadeli mevduat hesabından ne farkı var?

  Birikim hesabı, vadeli hesaba kıyasla daha esnek bir yatırım aracıdır, ancak vadeli mevduat hesabına göre biraz daha düşük oranda faiz kazandırır.

  Halihazırda bir birikiminiz varsa ve bu birikiminize belirli bir süre boyunca ihtiyaç duymayacağınızı düşünüyorsanız, bu birikiminizi bir vadeli mevduat hesabında değerlendirebilirsiniz. Bu hesaptan faiz kazanabilmek için, hesabın vadesi boyunca bu hesaba para girişi ya da bu hesaptan para çıkışı yapmamanız gerekir.

  Birikim hesabı ise, adı üzerinde, paranızı biriktirirken kullanmanız için tasarlanmış bir hesaptır. Elinize para geçtikçe, gün içinde istediğiniz zaman ufak ufak bu hesaba ekleyebilir ve hemen faiz kazanmaya başlayabilirsiniz. Daha disiplinli biriktirebilmek için, dilerseniz Vadesiz TL hesabınızdan Birikim hesabınıza düzenli para transferi talimatı verebilirsiniz. Birikim yaparken acil bir ihtiyacınız oluştuğunda, faiz kaybınız olmadan, gün içinde hesaptan para çıkışı yapabilirsiniz.


 • Birikmiş param var, paramı değerlendirmek için Enpara.com Birikim hesabı uygun mu?

  Paranızı biriktirmeye devam etmek ve dilediğiniz zaman kullanabilmek istiyorsanız tabi ki Birikim hesabında değerlendirebilirsiniz. Ancak paranıza belirli bir süre ihtiyaç duymayacağınızı düşünüyorsanız, Vadeli mevduat hesabı Birikim hesabına kıyasla daha yüksek faiz kazandırdığından sizin için daha uygun olacaktır.


 • Hiç param yok, yine de Enpara.com’da Birikim hesabı açabiliyor muyum? Açmak için bir alt limit var mı?

  Hayır, Birikim hesabı açmak için paranız olmasına gerek yok. Niyetiniz olsun yeter. Sıfır bakiye ile de Birikim hesabı açabilirsiniz.


 • Enpara.com’da nasıl Birikim hesabı açabilirim?

  Enpara.com müşterisiyseniz internet ya da cep şubemiz üzerinden “Hesaplar > Yeni hesap aç > Birikim hesabı” adımlarını izleyerek Birikim hesabı açılış ekranına ulaşabilirsiniz.


 • Enpara.com Birikim hesabımdan neden her zaman her türlü işlemi yapamıyorum?

  Birikim hesabı, adı üstünde, biriktirme amaçlı bir hesap olduğu için bu hesaptan ödeme veya harcama yapmanızı biraz zorlaştırdık. Birikim hesabınızdaki paranızı kullanmak isterseniz önce paranızı Vadesiz TL hesabınıza transfer etmeniz ya da bir QNB Finansbank ATM'sinden nakit olarak çekmeniz gerekir. Bu sayede birikimlerinizi harcamadan önce iki kere düşünmenizi sağlamayı hedefledik.


 • Enpara.com Birikim hesabımı kullanarak alışveriş vb. harcamalar yapabilir miyim?

  Maalesef, Birikim hesabınızdan harcama yapamazsınız. Harcama yapmak için Vadesiz TL hesabınıza bağlı Encard’ınızı kullanabilirsiniz.


 • Birikim hesabımdan para çekersem o güne kadarki kazancımdan bir kaybım olur mu? Vadeli mevduat hesabındaki gibi faiz kaybeder miyim?

  Hayır. Geçmişe dönük herhangi bir faiz kaybı yaşamadan, Birikim hesabınızdaki paranızı gün boyunca, sabah 05.00 ile gece 23.00 saatleri arasında dilediğiniz zaman, Enpara.com Vadesiz TL hesabınıza aktarabilir ya da QNB Finansbank ATM'lerinden nakit olarak çekebilirsiniz.


 • Birikim hesabımda kazandığım faizi ay sonunda mı veriyorsunuz, yoksa hemen mi?

  Birikim hesabında gecelik olarak kazandığınız faiz ertesi günün sabahında hesabınıza yansır.


 • Enpara.com’da hangi para biriminden kaç tane Birikim hesabı açabilirim?

  Birikim hesabını sadece TL cinsinden açabilirsiniz. Aynı anda 20 adet Birikim hesabınız olabilir.


 • Enpara.com Birikim hesaplarımdaki paramı nakit olarak çekebilir miyim? Nasıl çekerim?

  Birikim hesabınızdaki paranızı QNB Finansbank ATM’lerinden hiçbir ücret ödemeden çekebilirsiniz.

  Uygun ATM bulma konusunda problem yaşarsanız veya yüksek tutarlı işlemlerinizde ATM kullanmayı tercih etmezseniz, QNB Finansbank şubeleri aracılığıyla da Birikim hesaplarınızdan nakit çekebilirsiniz. Ancak, Enpara.com sadece dijital kanallar üzerinden hizmet veren bir banka olduğundan, QNB Finansbank şubelerini sadece istisnai durumlar için kullanmanızı, sık ve düzenli işlemleriniz için ATM’leri ve Enpara.com’un internet veya cep şubesini tercih etmenizi bekliyoruz. Ayrıca, yüksek tutarlı para çekme işlemlerinin şube kasasının uygunluğuna bağlı olduğunu belirtmek isteriz.


 • Enpara.com Birikim hesaplarıma nasıl para yatırabilirim?

  Birikim hesaplarınıza para yatırmak için başka bir hesabınızdan elektronik para transferi yapabilirsiniz. Nakit para yatırmak içinse QNB Finansbank ATM'lerini kullanabilirsiniz.
Kaynak: Enpara Vadeli